Tatrzański Związek Narciarski

Druga część MP w biegach na Polanie Jakuszyckiej

Już za nieco ponad tydzień w dniach 22-26 marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrana zostanie druga część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Podczas czterodniowej rywalizacji reprezentanci Polski powalczą w czterech konkurencjach: team sprint C, biegi dystansowe 15 km F kobiet i 30 km F mężczyzn, team sprint mix F oraz biegi sztafetowe 4 x 5 km kobiet i 4 x 7,5 km mężczyzn.

Przed rokiem rywalizację kobiet zdominowały reprezentantki klubu LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany, które zgarnęły złote medale prawie we wszystkich konkurencjach. Podobna sytuacja miała miejsce w zmaganiach mężczyzn, gdzie zwycięstwa odnosili zawodnicy klubu UKS Rawa Siedlce. Mistrzyniami Polski w sprincie drużynowym zostały Sylwia Jaśkowiec w parze z Urszulą Łętochą. Te dwie zawodniczki wspólnie z Weroniką Kaletą oraz Iwoną Piekarz wywalczyły złoto w biegu sztafetowym kobiet, natomiast na dystansie 15 km F królowała także Urszula Łętocha, która minimalnie okazała się lepsza od Martyny Galewicz.

W team sprincie mężczyzn złoto Mistrzostw Polski wywalczyli Maciej Staręga i Paweł Klisz, którzy razem z Damianem Dukiem i Danielem Iwanowskim stanęli również na najwyższym stopniu podium w sztafecie 4 x 7,5 km mężczyzn. Natomiast mistrzem Polski na dystansie 30 km techniką dowolną został Maciej Staręga. Najlepszy obecnie polski sprinter pokonał wówczas na finiszu Jana Antolca oraz Dominika Burego.

Dodatkowo w piątek, 24 marca odbędą się zmagania na dystansach w ramach Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski (15 km F kobiet i 30 km F mężczyzn).

- 10:00 - 4 x 5 km K mix

Zgłoszenia na drukach PZN (załącznik) należy przesyłać na adres mariusz@datasport.pl do dnia 22.03.2017 do godz. 14:00.