Tatrzański Związek Narciarski

OOM w kombinacji: Śląsk triumfuje w drużynowym sprincie

Reprezentanci śląskich klubów wywalczyli we wtorek, 28 lutego złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej, rozgrywanej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i trasie biegowej COS. W drużynowym sprincie w kategorii Junior A triumfował duet Paweł Twardosz - Mateusz Dyrcz z PKS Olimpijczyk Gilowice, a wśród Juniorów B reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra: Piotr Kudzia i Kacper Konior.

W kategorii Junior A drużyna PKS Olimpijczyk Gilowice (Paweł Twardosz i Mateusz Dyrcz) wyprzedziła reprezentantów Małopolski: Krystiana Pacholarza z UKS Sołtysianie Stare Bystre i Pawła Chyca z TS Wisły Zakopane o 3 minuty i 11,3 sekundy. Trzecie miejsce zajęła drużyna województwa śląskiego: Paweł Stwora z LKS Klimczok Bystra i Dawid Krupa z SS-R LZS Sokół Szczyrk (+ 16 min 31,1 sek).

W kategorii Junior B Kacper Konior i Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra wyprzedzili drużynę województwa małopolskiego (Jakub Chowaniec z KS Chochołów i Artur Wacławiak z UKS Sołtysianie Stare Bystre) o minutę i 11,4 sekundy. Brąz wywalczyli skoczkowie z TS Wisła Zakopane - Mariusz Ciślak i Andrzej Szczechowicz (+ 5 min 34,8 sek).