Tatrzański Związek Narciarski

Klemens Murańka tuż za podium w Rasnovie

Niemiec Pius Paschke odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, pewnie wygrywając w niedzielnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie. Drugie miejsce zajął Słoweniec Tilen Bartol, a trzeci był Austriak Daniel Huber. Tuż za podium uplasował się Klemens Murańka, który w konkursie skakał odpowiednio 95,5 oraz 96,5 metra.

Wyniki Pucharu Jesieni w skokach i kombinacji

W sobotę, 23 września w Zakopanem rozegrany został Puchar Jesieni w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach wiekowych: Junior E, Junior D, Junior C, Junior B i Open.

Czterch Polaków z punktami! Murańka piąty w Rasnovie

Klemens Murańka zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie, oddając skoki na odległość 93,5 oraz 94 metry. Zwycięstwo w zawodach rozgrywanych na obiekcie HS-100 odniósł Niemiec Pius Paschke, który o 2,2 punktu pokonał Słoweńca Timi Zajca. Podium uzupełnił Norweg Joachim Hauer.

FIS Cup w Rasnovie: Czterech Polaków z punktami

Dominik Maylaender zwyciężył w piątkowych zawodach FIS Cup, które rozgrywane były na obiekcie HS-100. Niemiec o 0,9 punktu pokonał Słoweńca Aljaza Osterca. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Austriak Mika Schwann. W konkursie tym punkty wywalczyło czterech reprezentantów Polski, a najlepszy z nich - Przemysław Kantyka po skokach na odległość 94 oraz 92,5 metra zajął 11. miejsce.

Dwie Polki na podium FIS Cup w Rasnovie

Dwie reprezentantki Polski stanęły na podium piątkowego konkursu FIS Cup w Rasnovie, który rozgrywany był na skoczni HS-100. Drugie miejsce po skokach na odległość 88,5 oraz 89 metrów zajęła Kamila Karpiel, która o ponad 10 punktu pokonała Kingę Rajdę (86,5 i 82,5 m). Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Daniela Haralambie.

Leja i Kantyka w "10" FIS Cup w Rasnovie

Austriacy zdominowali czwartkowe zawody FIS Cup w Rasnovie, zajmując dwa miejsca na podium. Zwycięstwo odniósł Markus Rupitsch, a trzecie miejsce zajął Philipp Aschenwald. Miedzy austriackimi skoczkami na podium stanął Niemiec Dominik Maylaender. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Leja, który ukończył zawody na ósmym miejscu (90 i 89 m), natomiast tuż za nim uplasował się Przemysław Kantyka (87 i 88,5 m).