Tatrzański Związek Narciarski

TCS w Ga-Pa: Wielki Kamil Stoch triumfuje

TCS w Ga-Pa: Wielki Kamil Stoch triumfuje!

01-01-2018
To był kolejny niesamowity konkurs w wykonaniu Kamila Stocha, który w pięknym stylu zwyciężył w noworocznym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Polak pokazał klasę i mimo kilkunastominutowego oczekiwania na swoją próbę w finale, uzyskał znakomitą odległość i tym samym skokiem 139,5 metra przypieczętował triumf w drugim konkursie tego prestiżowego turnieju. Na podium obok Polaka stanął Niemiec Richard Freitag oraz Norweg Anders Fannemel.

Kamil Stoch po skoku na odległość 135,5 metra prowadził na półmetku rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen. Podopieczny Stefana Horngachera zdeklasował swojego rywala Andreasa Wanka (125 m) i pewnie wygrał pojedynek w parze z reprezentantem Niemiec. O 1,4 punktu za Polakiem uplasował się Słoweniec Timi Zajc, który wylądował na 136 metrze. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmował Japończyk Junshiro Kobayashi, który skoczył 137 metrów.

Po pierwszej serii czołową "10" konkursu noworocznego zamknął Dawid Kubacki, który w trudnych warunkach uzyskał 126,5 metra. Pięć lokat za nim uplasował się Maciej Kot, który wylądował na 129 metrze. Awans do serii finałowej wywalczyli również 26. Piotr Żyła i 27. Stefan Hula, którzy skoczyli odpowiednio 122,5 oraz 119,5 metra. Mimo dobrego skoku na odległość 127,5 metra w serii finałowej nie zobaczyliśmy Jakuba Wolnego, którzy przegrał rywalizację w parze z Markusem Eisenbichlerem i zawody ukończył na 33. miejscu.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi po raz kolejny zaczął pisać piękną historię. Najpierw Kamil Stoch jako pierwszy Polak odniósł zwycięstwo w Oberstdorfie podczas Turnieju Czterech Skoczni, a następnie powtórzył ten sukces w Garmisch-Partenkirchen. Tym samym na półmetku rywalizacji w tym prestiżowym turnieju jest zdecydowanym liderem i drugiego Richarda Freitaga wyprzedza o 11,8 punktu. Trzecie miejsce w klasyfikacji TCS zajmuje Dawid Kubacki, który w noworocznym konkursie zajął 12. pozycję, uzyskując w finale 133,5 metra. Lokaty w czołowej "30" zawodów w Ga-Pa wywalczyli również: 18. Maciej Kot (133 m), 25. Piotr Żyła (126 m) i 27. Stefan Hula (126 m).